Śląska Nagroda Naukowa – znamy nominowanych!

8 marca 2023 r. odbędzie się gala wręczenia prestiżowej Śląskiej Nagrody Naukowej, która przyznawana jest naukowcom i artystom za wkład w rozwój nauki i sztuki oraz promowanie wiedzy na forum krajowym i międzynarodowym. Nagroda może być przyznana za całokształt twórczości lub za dokonania zrealizowane w ciągu dwóch ostatnich lat poprzedzających rok jej wręczenie.

Uroczyste rozdanie nagród nastąpi w ramach VI Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Laureaci zostaną ogłoszeni w trzech kategoriach:

• Pracownik,
    • Doktorant,
    • Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Katowice.

Śląska Nagroda Naukowa przyznawana jest badaczom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej. Wyróżnienie może być przyznane za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu 2 lat poprzedzających rok jego wręczenia.

Jest to prestiżowa nagroda, którą przyznają uniwersytety współorganizujące ŚFN KATOWICE. Każda z uczelni wyłania nominowanych spośród pracowników oraz doktorantów według własnej, wewnętrznej procedury, laureatów natomiast wybiera Kapituła Nagrody.

Nominowanymi do Śląskiej Nagrody Naukowej z Uniwersytetu Śląskiego w kategorii Pracownik są:

dr hab. Renata Dampc-Jarosz, prof. UŚ

dr hab. Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ

dr Ania Malinowska, prof. UŚ

dr Jan P. Matuszyński

dr hab. Andrzej Swinarew, prof. UŚ

Nominowany doktorant z Uniwersytetu Śląskiego to lek. mgr Marcin Burdzik.
    Nominowanym do Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Katowice jest prof. dr hab. Piotr Skubała.

dr hab. Renata Dampc-Jarosz, prof. UŚ

dr hab. Agata Daszkowska-Golec, prof. UŚ

dr Ania Malinowska, prof. UŚ

dr Jan P. Matuszyński

dr hab. Andrzej Swinarew, prof. UŚ

Nominowany doktorant z Uniwersytetu Śląskiego

lek. mgr Marcin Burdzik

Nominowany do Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Katowice:

prof. dr hab. Piotr Skubała

Więcej informacji o Śląskiej Nagrodzie Naukowej znajduje się na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE (https://www.slaskifestiwalnauki.pl/snn-o-nagrodzie).

Post dodany: 10 marca 2023

nagrody   Nominowani   ŚFN   Śląski Festiwal Nauki   VI Śląski Festiwal Nauki